top of page

Yeni bir sergi sürecine doğru


Malumunuz, Nisan ayındayız. Hani ayların en zalimi denilen aydayız. Bu ay bizi de biraz mazlum edecek gibi, ne var ki şikayetçi değiliz.

Nisan ayı bizler için çok önemli kutlama ayı aynı zamanda.Köy Enstitüleri’nin Kuruluşunun 70’inci yılı kutlanacak bu ayda. Bilindiği gibi en kapsamlı kutlama programını bu sene Kastamonu Üniversitesi üstlenmişti. Düzenlenen sempozyum ile 5 gün boyunca Köy Enstitüleri değerlendirilip, sorgulanacak, fikirler tartışılacak. Söz konusu sempozyumun programını geçen yazılarımız içinde vermiştik. Hatırlanacağı gibi o sempozyumda biz de bir söz alıp, ” Koleksiyoncu Gözüyle Köy Enstitüleri Kitapları Üzerine” konulu bir sunumda bulunacağız. Dahası, sempozyum komitesi o beş gün boyunca Kitap Sergi’si açmamıza da izin vermiş olup, Koleksiyoncunun Köy Enstitüsü Kitapları ve  Efemeraları sergilenecektir.

17 Nisan kutlamaları birbirini takip eden dizeler halinde sürdüğünden o çerçevede yoğun bir programa dahil edilmiş bulunmaktayız. Aynı kapsamda 17 Nisan 2010 Cumartesi günü  sergimizi, Ankara’ya taşımak zorundayız. Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı’nın düzenlediği program çerçevesinde; 17 Nisan günü Çankaya Çağdaş sanatlar Kültür Merkezi’nde Kitap Sergimizi gerçekleştireceğiz.

Dahası var aslında; 19 Nisan 2010 Günü Anadolu Üniversitesi’nin yapacağı kutlamalar çerçevesinde aynı sergimiz bu kez Eskişehir gezisine tabi tutulacak.

Nisan ayı!

Dolu dopdolu bir ay. Üstelik, dolunay geceleri  gibi parlak ve hüzmeli bir ay. Işıklı, pırıltılı bir ay. Köylere kadar uzanan , onları kucaklayan bir ay.

Comments


bottom of page