top of page

Meslekte 50 Yıl Töreni’nin ardından

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunlar Vakfı  ( İLEV)tarafından  22 Mayıs 2009 tarihinde 7’incisi organize edilen ” Meslekte 50 Yıl Ödül Töreni” sonrası Anadolu Ajansı tarafından servis edilen  yazılı ve görüntülü haberi bilgilerinize sunuyorum.

İletişimcilerin ”50 Yıl Onur Günü” Töreni – Ankara


Ankara Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı (İLEV), ”Meslekte 50 Yıl Onur Günü” töreninin yedincisini düzenledi.

AÜ Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) Konferans Salonu’nda düzenlenen törende, 1958 yılı ve öncesinde mesleğe başlamış gazeteci, sinemacı ve radyoculara onur plaketi sunuldu.

Törende konuşan İLEV Başkanı Haldun Cezayirlioğlu, etkinliğin, ustaları onurlandırmak, iletişim alanına giren mesleklerin kökleşmesine katkıda bulunanlara yıllar sonra da olsa vefa borcunu ödemek amacıyla düzenlenen bir kutlama günü olduğunu ifade etti.

Etkinlikle bir yandan ustalarla, geleceğin ustaları olacağına inanılan öğrencileri buluşturmayı hedeflediklerini anlatan Cezayirlioğlu, ”Bu tören, ustaların ödüllerini genç kuşakların ellerinden almasına sahne olduğu kadar, bazı öğrencilerimizin de ustaları önünde takdir edilmelerine ev sahipliği yapacaktır” dedi.

İletişim alanına giren gazetecilik, radyoculuk, sinemacılık ve reklamcılıkla ilgili mesleklerde ilerleme için ”usta-çırak” ilişkisinin önemine işaret eden Cezayirlioğlu, ”Bu ilişkinin de ilk adımını bu zeminde atarak sizler arasında bir köprü olmayı, belki de yıllar sürecek usta-çırak ilişkisinin ilk anlarına tanıklık etmeyi istiyoruz” diye konuştu.

Cezayirlioğlu, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğüne, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğüne, Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına ve diğer ilgililere teşekkür etti.

Ankara İletişim Fakültesi Dekan Vekili Nurcan Törenli de düzenlenen etkinliğin önemine değindi.

Konuşmaların ardından AÜ İletişim Fakültesi uygulamalı eğitim alanlarında özverili çalışmalarıyla öne çıkan 27 öğrenciye ”öğrenci emek ödülü” verildi.

İletişim alanına giren mesleklerde 50 yılı geride bırakanların ödüllerini, emek ödülü alan öğrenciler verdi.

İLEV tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen meslekte 50 Yıl Onur Günü’nde ödül almaya hak kazanan isimler şöyle:

Gazeteci Ayşe Bijen İris, Ender Ülgen, Mehmet Muhsinoğlu, Taner Atilla, Abdülkadir Asman, Alaattin Yazganarıkan, Ali Gümüş, Engin Köklüçınar, Erdoğan Er, Turgut Er, Erol Gönenç, Kenan Akın, Prof. Dr. Şadan Gökovalı, Şevket Uygun, Yusuf Ziya Gedikli, Oyuncu Nilüfer Aydem, Suna Selen, Yavuz Karakaş, Kurgu Yönetmeni İsmail Kalkan, Görüntü Yönetmeni Salih Dikişçi ve Yönetmen Mehmet Dinler.

http://video.turk.net/video/izle/13674/

コメント


bottom of page