top of page

Köy Enstitüleri Sempozyumu


Kastamonu Üniversitesi’nde düzenlenen “ Kuruluşunun 70. Yılında bir Toplumsal Değişim Projesi Olarak; KÖY ENSTİTÜLERİ SEMPOZYUMU”na “ Köy Enstitüleri Kitap ve Efemera Koleksiyonumuzla iştirak ettik.

Ev sahipliğini Kastamonu Üniversitesinin yaptığı ve 14-17 Nisan 2010 tarihleri arasında  gerçekleştirilen Sempozyuma yaklaşık 350 farklı Köy Enstitüsü kitabımız ve bir o kadar da efemeramızla katıldık.Köy Enstitüsü mezunu çok sayıda öğretmenin, sanatçının, bilim adamının, öğrencinin  katıldığı ve katılım sağladığı Sempozyumda, Sergimiz de çok beğeni ve takdir kazandı. Değişik iltifat ve övgülerle karşılaştığımız Sergi esnasında akademisyenlerin olduğu kadar , öğrencilerin de çeşitli sorularına muhatap olunarak, yardımcı olmaya çalışıldı.


Sempozyum esnasında Sergimizi ziyaret eden Sayın Mehmet BAŞARAN’da çalışmalarımızı takdirle izlediğini belirterek, koleksiyonumuzun ilk eseri olan 1974 Tarihli “ Tonguç Yolu” adlı kitabımın ilk sayfasını imzalama lütfunda bulundu.

Sempozyumun  tebliğli son gününde, 16 Nisan 2010 Tarihinde, “ Koleksiyoncu Gözüyle Köy Enstitüsü Kitapları Üzerine” başlıklı sunumumuz ile de katkı sağladığımız bu organizasyonu çok başarılı bulduğumuzu belirtmek gerekmektedir. ( Fotoğraflar,:Ulvi KESER)

Comments


bottom of page