İLEV Etkinlikleri.


Mezun olduğumuz Okulumuzun bugün İletişim Fakültesi olarak bilinmesine rağmen içimizde hep eski bir yanımız can atıyor.  Öyel ya bizim diplomalarımızda hala A.Ü. SBF  Fakültesi BYYO  yazıyor. Vakfımızın kuruluş yıllarında ise çoktan İletişim Fakültesi’ne dönüşmüş okulumuz.

İLEV 19 Mayıs 2010 günü yaptığı Geleneksel Bahar Panayırı ile tüm mezunlarını, Okulun bahçesinde hem şimdiki Okul öğrencileri hem de şimdiki Okul akademisyenleri ile buluştuyrmayı amaçlamıştı. Lakin mezunlarımızın da yoğun katılımıyla bu hedefe ulaşıldı.

Bugün de Vakfı’n prestij etkinliği olan Meslekte  50 Yıl Onur Günü Plaket Töreni düzenlenecek. İletişim mesleğinde 50 hizmet yılını doldurmuş Ustalarımıza  ancak bir plaket, bir de kahve fincanı hediye edebileceğiz belki ama o Ustalarımızın “dik” ve “saygın ” duruşu, öğrencilerimize bir meslek dersi olacak.

 Bugün 30 ustamız, ayrıca Okulumuz atölyelerindeki çalışmalarıyla ” Emek Ödülü” almaya hak kazanan öğrencilerimize “el verecek”. Dik ve saygın durmanın temellerini teslim edecek.

Vakıf, başka bir etkinliğini de 29 Mayıs 2010 Tarhinde İstanbuldaki mezunlarıyla buluşacağı günde gerçekleştirecek. Artık geleneksel bir hale gelmiş İzmir veya İstanbul buluşmalarının bir ayağı olan İstanbul Buluşmasında da mezunlarımızla dertleşme imkanı yaratılmış olacak.

İki dönemdir Vakıf Başkanlığını üstlendiğim bu tür organizasyonların gerçekleşmesiyle hem İLEV’in hem de Okulumuz İLEF’in anılarını canlı, umutlarını büyük  tutmayı arzulamaktayım.

Hedefimiz ise anılarımızın ve umutlarımızın kesişecebileceği bir OKUL SERGİSİ’ni en kısa zamanda gerçekleştirebilmek.

Panayırımızın renkli görüntüleri, bugünkü törenin de muhtemel prestij gösterileri bize bu konuda umut vermektedir.