top of page

Diploma Törenleri


Ankarada  da ard ardına diploma törenleri yapılarak yüksek öğrenim kurumları  sessiz bir devreye girdiler. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi 2010-2011 dönemi mezunları diplomalarını Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ’un elinden aldılar.

Rektör Taluğ herzamanki güzel ve içten hitabetiyle hem mezunları hem de ailelerini adeta mest etti. Mezuniyet Törenine katılan aileler de sanırım ilk kez bir Rektörü bu kadar uzun süre dinleme ve izleme şansına sahip oldular. Kendi mezuniyet törenine iştirak etmemiş ve diplomasını benzer törenlerle almamış bir eski mezun olarak, o yılların Ankara Ünivesitesi Rektörünü hatırlamakta zorluk çekiyorum. Ama biliyorum ki, kaç yıl geçerse geçsin, Rektör Cemal Taluğ ismi, bir çok öğrencinin hafızasında yer edecektir. Bu yönüyle mezuniyet törenlerini çok önemsediğimi ve bunların yalnızca basit bir tören kapsamında değerlendirilmemesi gerektiğine inanmaktayım.

Mezun olduğum okulun yıllar sonraki bir mezuniyet törenine Mezunlar Vakfı başkanı olarak katılmak da gerçekten başka bir duygu. Hele ki bir kaç öğrenci dahi olsa diplomalarını verebilmek değişik bir heyecandır.Dilerdim ki, diplomamı bir tören beraberinde bir muhterem(!) in elinden almış olabilseydim.

O muhterem  değil bir Rektör, bir Dekan  bir Vakıf Başkanı bile olabilseydi!

Comments


bottom of page