top of page

Cumhuriyetin ve Günümüzün Heykelleriyle Ankara


Yeni bir sergi sürecinin başındayız henüz. Uzun zamandır benim vakitsizliklerim sebebiyle ara vermek zorunda kaldığım sergiler, yeniden birbiri ardına dizilmeye başladılar.

Öncelikle geçen dönem  için söz verip, açıklamaya çalıştığım sebebler nedeniyle  açamadığım,ertelemek zorunda kaldığım,  “Köy Enstitüleri Kitap ve Efemera Sergim”  ile ” Memleket Hastaneleri, Hastaları, Doktorları ve Hemşireleri”  adlı fotoğraf sergim dolayısıyla, ilgili kuruluşlardan özür dilerim.

Şimdi ise  sessiz kalındığını üzülerek gözlemlediğim 13 Ekim 2011 Ankara’nın Başkent Oluşunun 88. Yılı sene-i devriyesinden sonra, 29 Ekim 2011’e uzanan bir sene-i devriyeye hazırlanmaktayım.

Sanatçı dostum Dr. Umut Erhan ile birlikte daha önce 3 ayrı zeminde açtığımız ” Ankara Şehir Anıt ve Heykelleri” adlı fotoğraf sergimizi, bu kez ayrı bir tema da açmaya hazırlanmaktayız.

“Cumhuriyetin ve Günümüzün Heykelleriyle Ankara” adını verdiğimiz Fotoğraf Sergisi, 29 Ekim 2011 Cumartesi Günü Ankara’da  açılacak.

Çalışmalarını sürdürdüğümüz bu serginin açılış mekan ve saat bilgilerini, ev sahibi kuruluşun henüz devam eden hazırlıkları sebebiyle  daha sonra açıklayabileceğimizi sanıyorum. 

Bu sergi sürecinin ardından, yine bir İstanbul Sergi maratonu başlayacak görünmektedir. Sanırım koleksiyonculuk hayatımın en profesyonel sergisine iştirak ederek, kendim adına yeni bir miladı başlatmış olacağım.

Çalışmalarını yaklaşık 2 ay önceden başlattığımız ve önümüzde yaklaşık 5 ayın daha bulunduğu bu süreç, ilerideki çalışmalarıma da yön verecek gibi görünmektedir.

Dedik ya; her sessizlik, bir çağırandır.

Çağıranımızı bulmaya hazırız.

Comments


bottom of page