top of page

Cumhuriyet’in 1000 Kitabı Sergisi Üzerine


Bugün ” Cumhuriyetimizin ve Günümüzün Heykelleriyle Ankara” adlı Fotoğraf Sergimizin açılışı vardı. Daha önce yazıp belirttiğimiz gibi, bir kaç kez  açmış olduğumuz  Ankara Şehir Anıt ve Heykelleri temalı sergilerimizin farklı bir konsept içinde sergilenmesinden ibaretti. Eş-dostun katılımıyla sade bir açılış yapıp, Ankaralıların izlemelerine 10 gün süreyle açmış bulunuyoruz.

Ama sergi açılışında başka bir sergi oluşumundan bahsetmek ve gündeme bunu taşımak nasıl bir duygudur? İşte bu duyguyu tattık o esnada. Açılışı 10 dakika önce gerçekleşmiş bir sergiyi, başka bir köşeye koyup, yeni ufuklara yol açmak, nasıl bir şeydir onu yaşadık.

Değerli dostlarımız ve koleksiyonerler ile biraraya gelip de bundan daha iyi bir konu  bulunamazdı ki?

Aylar önce gündeme getirdiğimiz, mümkün olabilseydi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gününde açılışını yapacağımız, ancak sponsor bulamayışımız sebebiyle  gerçekleştiremediğimiz Cumhuriyet’in 100 Kitabı adlı sergi projemiz,ciddi bir şekilde tartışıldı. Herkesin yapılmasında hemfikir olduğu projenin ilk sağlam temelleri atıldı adeta.

Umuyoruz önümüzdeki hafta yapılacak çalışmalar, bu işin yolunu açacak. Sponsor bulma gayretlerimiz nihayet bulacak.

Heyecanımız, açılan serginin heyecanı değildi. Heyacanımız, açacağımız bir olası serginin heyecanıydı.İnanın çok heyecanlıydık. Üstelik bu kez heyecanımız bitecek gibi de değil.

Comments


bottom of page