Babalar Günü

Doğrusu ülkemizde hiç bir gün, Anneler Günü’nün taşıdığı önemi ve heyecanı yakalayamamıştır. Hele Babalar Günü, onunla kıyas bile olmaz. Ben neredeyse Anneler Günü’nü, ulusal gün ve bayramlarla kıyaslar hale gelmişim. Böyle bir günde Babalar Günü ile kıyaslayacak durumda asla olamam.

Dileğim Anneler Günü’nün önemi ve değeri hakkında bir şeyler de söylemek değil asla.

Dileğim, biz babalar olarak, üstelik “babalığa” pirim veren bir toplumda, kendimizin de bir Anneler Günü tutkunu olduğumuzu ifade etmeliyiz.

Asla ve asla Annelere olan sevgimizin ve bağlılığımızın azalmayacağını belirtmeliyiz.

Ama bir de derdimiz var; her gün kendi mecrası içinde kutlanmalı, Babalar Günü, babalığını bilmeli!

Tüm dostlarımın Babalar Günü’nü, özellikle, bugün çocukları sınava girecek, babalar ile sınava girip sonucunu bekleyen babaların ” Babalar Günü”nü kutluyorum.

Babalar Günü, yurt dışında ve askerde çocukları olan babalar için de kutlu olsun.

Hele ki, hasta yatak başlarında ya da hastanelerde çocuklarının başında onlar için şifa bekleyen babalar için kutlu olsun.

Asker ocağında, baba ocağının sıcaklığını arayan gençlerimizin babaları için kutlu olsun.

Karnelerin dağıldığı şu günlerde, tüm sıcaklığını çocuklarına  veren babalar için kutlu olsun.

Harman yerinde, bağda bahçede toplayıp, taşıyan babaların da “Babalar Günü” kutlu olsun.

Sıcak, sarı ve yeşil bir gün olsun.

2 comments to “Babalar Günü”
  1. TÜM BABALARA,
    Babalar gününü kutlayamayacağım canım babamın,elini öpemeyeceğim, sımsıkı sarılıp seni çok seviyorum babacığım, iyi ki varsın diyemeyeceğim, sesimi duyuramayacağım canım biricik babama. çünkü; beni artık duyması,görmesi, gülücük saçması olanaksız…babacığım seni çok çok çok seviyorum….bu duygularla ailsinin sorumluluğunu yüereğinde taşıyan, onlar için canı çocukları için yüreciği pır pır eden tüm güzel babaların, arkadaşım güzel baba Haldun’un da babalar gününü kutluyorum. Mutlu,sağlıklı yıllar diliyorum.

Bir Cevap Yazın