Köy Enstitüleri Sergisi İstanbul’da açılacak

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği Tarafından Tüyap Fuar Ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde, 30 Ekim-7 Kasım 2010 Tarihleri Arasında Düzenlenecek olan  29. İstanbul Kitap Fuarı  esnasındaki  Sergi Salonlarında Köy Enstitüleri Sergisi açılacak. 

Ulusal Eğitim Derneği Başkanı Sayın Zeki SARİHAN’ın girişimleri, KAVEG ( Köy Enstitülerini Araştırma Geliştirme Derneği ) Başkanı ve Marmara Üniversitesi Köy Enstitüleri Merkez BaşkanıSayın Prof. Dr Güler YALÇIN’ın himayelerinde  ve TÜYAP’ın evsahipliğinde; KÖY ENSTİTÜLERİ Konulu Etkinlikler kapsamında yer alacak aktiviteler; 

1. Panel

 2. Fotograf Sergisi/Belgesel Gosterimi,

 3.  Konser,

 4.  Kitap ve Efemera Sergisi’den oluşmaktadır.

Köy Enstitüsü Kitap ve Efemera Sergisi, koleksiyoner Haldun Cezayirlioğlu’nun hazırladığı kitap ve efemeralardan oluşacak olup, bu kapsamda 350 kitap ve 300’e yakın efemera sergilenecektir.

Bu kapsamda ülkemizde ilk kez hazırlanacak olan Köy Enstitüleri Sergisi için aynı zamanda bir sergi katalogunun da basılması planlanmaktadır. Sergi katalogunda koleksiyonda yeralan tüm kitapların künye bilgilerinin de yeralacağından mükemmel bir bibliyogarafyaya  da sahip olunabilecektir.

Sergi hazırlıkları devam etmekte olup, taraflar arasında görüşmeler sürdürülmektedir.

Bir Cevap Yazın